MicrosoftTeams-image (46)

Vyvážená kombinácia vitamínov a minerálov obohatená o Prefolin® a DHA

Podľa dostupných vedeckých poznatkov sú hlavnými kľúčovými látkami pre fyziologický priebeh tehotenstva a vývoj plodu kyselina listová v prirodzenej forme, (2, 3) DHA a horčík.(4) Pre vyváženú a pestrú stravu je však dôležité dopĺňať aj ďalšie vitamíny zo skupiny B, vitamín C, D, E, vápnik, zinok a ďalšie mikronutrienty.

V tehotenstve je obzvlášť dôležité dbať na správny a dostatočný príjem vitamínov a minerálnych látok. Preto je vhodné užívanie prípravkov na báze tehotenských multivitamínov prekoncepčne, počas tehotenstva a dojčenia. Zloženie by malo byť čo najviac komplexné, aby bol zabezpečený dostatočný prísun všetkých dôležitých látok.

Také zloženie ponúka GS Mamavit Prefolin® + DHA. Obsahuje 23 vitamínov a minerálov v správnom množstve (referenčná výživová hodnota – RVH) a pomere pre tehotné a dojčiace ženy. Prípravok bol vyvinutý v spolupráci s odborníkmi z Ústavu pre starostlivosť o matku a dieťa v Prahe–Podolí.

splitter

Ako Prefolin chráni organizmus bábätka

Prefolin® je špeciálny 4zložkový komplex obsahujúci kyselinu listovú, vitamín C, vitamín E a jód, ktoré sú obzvlášť dôležité už v období pred otehotnením.

Kyselina listová je dôležitá pre zdravý vývoj plodu

Kyselina listová v prirodzenej forme je dôležitá pre vývoj tkanív, kde prebieha rýchle delenie buniek, napríklad kostná dreň. Niekoľkomesačné výskumy preukázali, že podávanie kyseliny listovej znížilo výskyt defektu neurálnej trubice u plodu1, 3, *. Užívanie kyseliny listovej je preto prospešné pre tehotné ženy v jej prirodzenej forme. Tá vykazuje vyššiu biologickú účinnosť a stabilitu, než deriváty kyseliny listovej v podobe rôznych folátov5.

Kyselina listová v prirodzenej forme je klinickými štúdiami overená pri znižovaní rizika výskytu vývojových porúch nervovej trubice6. Užívanie kyseliny listovej odporúča Svetová zdravotnícka organizácia7.

Vitamín C sa podieľa na výstavbe spojivových tkanív

Vitamín C podporuje odolnosť organizmu, patrí medzi antioxidanty, chráni telo pred voľnými radikálmi, podieľa sa na výstavbe spojivových tkanív a zlepšuje príjem železa.

Vitamín E chráni pred nežiaducimi vplyvmi

Vitamín E je silný antioxidant, ktorý chráni organizmus Váš aj Vášho bábätka pred nežiaducimi vplyvmi a pôsobí vo vzájomnej súčinnosti s vitamínom C.

slozeni_1

Jód je dôležitý pre duševný vývoj bábätka

Jód je súčasťou hormónov štítnej žľazy. Tieto hormóny sú nevyhnutné pre procesy látkovej výmeny, a teda sa telo bez dostatočného prísunu jódu nezaobíde. Jeho dostatočný prísun je dôležitý pre procesy rastu a zrenia v dobe telesného a duševného vývoja Vášho bábätka, a to už v rannom štádiu tehotenstva, kedy je zodpovedný najmä za správny rast a vývoj.

splitter

Čo znamená DHA a aké má výhody

DHA a EPA sa radia medzi omega-3 nenasýtené mastné kyseliny a patria medzi dôležité látky, ktoré by nemali chýbať v jedálničku nastávajúcich mamičiek. Príjem DHA kyseliny (kyseliny dokosahexaenovej) z tela matky prispieva k normálnemu vývoju očí a mozgu plodu v tele matky a dojčiat vyživovaných materským mliekom. Priaznivý účinok sa dosiahne denným príjmom 200 mg DHA navyše k odporúčanej dennej dávke príjmu omega-3 mastných kyselín u dospelých, t.j.:250 mg DHA a EPA.

Počas tehotenstva sa u mamičky požiadavky na príjem DHA zvyšujú. Mamičky by preto mali užívať DHA pomocou výživových doplnkov.

DHA MMV Technology®
Táto technológia zaručuje, že kapsuly s obsahom DHA sa nerozpúšťajú v kyslom prostredí žalúdka, ale až v tenkom čreve. Do organizmu sa tak dostane všetko potrebné, a to bez rybacej chuti a zápachu vyskytujúcich sa u bežných kapsúl s obsahom DHA. Sú tak príjemné aj pre senzitívne tehotenské vnímanie a predstavujú komfort, ktorý mamičky isto ocenia.

MicrosoftTeams-image (46)
Vysvetlivky

1 Priaznivý účinok sa dosiahne denným príjmom 200 mg DHA navyše k odporúčanej dennej dávke príjmu omega-3 mastných kyselín u dospelých, t.j.: 250 mg DHA a EPA.
2 Prevention of neural tube defects. Integrated Management of Pregnancy and Childbirth (IMPAC). Department of Making Pregnancy Safer (MPS). WHO 2006.
3 Czeizel E. The primary prevention of birth defects: Multivitamins or folic acid? Int. J. Med. Sci. 2004 1 (1): 50-61.
4 Calda, P.: Magnesium v gynekologii a porodnictví, Aprofema s.r.o., 2006, s. 8, 16–19, 24, 34-35, 41
5 SUTTIE, J.W. et al: Handbook of vitamins. 4th edition. Boca Raton: CRC Press, 2007, 593 s. ISBN 9780849340222
6 Blencowe H, Cousens S, Modell B, Lawn J. Folic acid to reduce neonatal mortality from neural tube disorders. Int J Epidemiol. 2010 Apr;39 Suppl 1:i110-21.
7 Prevention of neural tube defects. IMPAC. WHO. 2006
*Doplnkový príjem kyseliny listovej zvyšuje u tehotných žien hladinu folátu. Nízka hladina folátu u tehotných žien je rizikovým faktorom pre vznik porúch neurálnej trubice u vyvíjajúceho sa plodu. Priaznivého účinku u žien v produktívnom veku sa dosiahne pri doplnkovom dennom príjme kyseliny listovej 400 μg v dobe najmenej od jedného mesiaca pred počatím a do troch mesiacov po počatí. Na vzniku vývojovej poruchy sa podieľa viac rizikových faktorov. Úprava jedného z týchto rizikových faktorov môže alebo nemusí mať priaznivý účinok.

splitter

Receptúra vyvinutá odborníkmi

Príroda nás inšpiruje! Pri výbere zloženia prípravkov vždy starostlivo vyberáme všetky suroviny a bylinky na základe spolupráce
s odborníkmi z Ústavu pre starostlivosť o matku a dieťa v Prahe-Podolí.

vitaminy-180x180

Najbohatšie zloženie

Optimálna kombinácia všetkých dôležitých vitamínov a minerálov, ktoré sú potrebné v organizme v období tehotenstva a dojčenia stúpa, najmä jódu, vápnika, železa, horčíka a zinku.
GS Mamavit Prefolin® DHA + EPA patrí svojím zložením medzi najbohatšie tehotenské vitamíny na trhu pre nastávajúce mamičky. Odporúčané denné dávky pre tehotné je len veľmi ťažké dopĺňať z bežnej stravy, preto je vhodné užívanie prípravkov na báze tehotenských multivitamínov prekoncepčne, počas tehotenstva a dojčenia. Zloženie by malo byť čo najviac komplexné, aby bol zabezpečený dostatočný prísun všetkých dôležitých látok.

*Najbohatšie zloženie na trhu prípravkov pre tehotné.

salat

Prirodzená kyselina listová

Kyselina listová v prirodzenej forme je veľmi dôležitá pre všetky mamičky. Je dôležitá pre zdravý vývoj plodu. Pokiaľ budete užívať dostatočné množstvo kyseliny listovej ako súčasť zdravej výživy už pred otehotnením, môžete napomôcť k normálnemu vývoju miechy svojho bábätka.

omega-zmens-1

Omega-3 bez pachuti z rýb

Vďaka tejto špeciálnej technológii sa kapsuly nerozpúšťajú v kyslom prostredí žalúdka, ale až v tenkom čreve. To spôsobí, že do Vášho organizmu sa dostane všetko potrebné bez vedľajších nepríjemných vlastností, ktoré majú bežné kapsuly obsahujúce DHA. Kapsuly s DHA MMV Technology® sú tak bez typického rybieho zápachu a bez pachuti a sú príjemné aj pre senzitívne tehotenské vnímanie. Je to komfort, ktorý pri užívaní isto spoznáte a oceníte aj Vy.

MAM-pecet_01-SK-KRIVKY-180x180

Vyššia vstrebateľnosť DHA a EPA

Väčšina omega-3 nenasýtených mastných kyselín je vo výživových doplnkoch vo forme polosyntetických etylesterov (EE forma), kedy je kyselina DHA naviazaná na jednoduchý alkohol – ethanol. Nejde teda o prírodný zdroj.
Druhou formou DHA je TG forma (prirodzená), kde je DHA naviazaná na glycerol. Ide o prírodnú formu DHA, ktorá má oproti EE forme preukázateľné výhody.
Etylestery (EE forma) sa vstrebávajú v tenkom čreve. Väzba mastná kyselina-etanol v EE forme je o 50 percent odolnejšia voči pôsobeniu enzýmu v porovnaní s TG formou. To má za následok to, že EE forma má zhruba o 50 % nižšiu vstrebateľnosť než TG forma. Ľudské telo teda dokáže TG formu ďaleko lepšie využiť.
Pre nastávajúcu mamičku je teda dôležité, aby užívala DHA v prírodnej TG forme.

splitter

Kedy a ako užívať GS Mamavit

V období pred otehotnením:

V období pred otehotnením ešte nie sú nároky tela výrazne vyššie, ale každá budúca mamička sa snaží dať svoje telo do optimálnej formy, dbá na pohyb a životosprávu. Doplňujúci zdroj v podobe prípravku GS Mamavit Prefolin® + DHA je teda veľmi dobrou voľbou.

Užívajte striedavo 1 kapsulu a 1 tabletu každý druhý deň vždy po jedle alebo počas hlavného jedla a zapite dostatočným množstvom tekutiny.

V období tehotenstva a dojčenia:

Telo každej mamičky prechádza počas tehotenstva a dojčenia zaťažkávacou skúškou. Preto je dobré podporovať organizmus v podobe prípravku ako je GS Mamavit Prefolin® + DHA, ktorý bol vyvinutý priamo na mieru mamičkám a zaručuje ich organizmu kompletné a vyvážené dodanie všetkých potrebných zložiek.

Užívajte 1× denne 1 tabletu a 1 kapsulu vždy po jedle alebo počas hlavného jedla a zapite dostatočným množstvom tekutiny.

Odporúčanie:
Neužívajte súbežne ďalšie vitamínové prípravky.

Tip:

Užívajte GS Mamavit Prefolin® + DHA v pravidelnú dennú dobu (napr. v dobe obeda). Budete si istá, že ste svoj vitamín užila.

Odporúčané dávkovanie:
V období plánovania tehotenstva: striedavo 1 tabletu a 1 kapsulu každý druhý deň. V období tehotenstva a dojčenia: 1× denne 1 tabletu a 1 kapsulu

Upozornenie:
Užíva sa vždy po jedle alebo počas jedla a zapíja sa dostatočným množstvom tekutiny. Nie je určené pre deti. Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Nesmie sa používať ako náhrada rozmanitej stravy. Uchovávajte mimo dosahu detí. Uchovávajte v suchu pri teplote 10–25 °C. Chráňte pred vlhkom a priamym slnečným žiarením. Výrobok je bez cukru, bez laktózy a bez lepku.

Údaje o hmotnosti a veľkosti balenia:
30 tablet + 30 kapsúl – 165 g

splitter

Zloženie tabliet

Výživová zložka V 1 tablete % RVH
Kyselina listová 800 µg 400
Vitamín C 120 mg 150
Vitamín E 23,5 mg 196
Jód 200 µg 133
Beta-karotén 1 mg *
Vitamín B1 1,6 mg 145
Vitamín B2 1,8 mg 128
Vitamín B6 2,5 mg 178
Vitamín B12 3,5 µg 140
Vitamín D3 5 µg 100
Biotín 150 µg 300
Niacín 20 mg 125
Kyselina pantoténová 6 mg 100
Vápnik 162 mg 20
Fosfor 126 mg 18
Železo 20 mg 143
Zinok 10 mg 100
Horčík 150 mg 40
Mangán 2 mg 100
Meď 2 mg 200
Chróm 25 µg 62
Molybdén 25 µg 50
Selén 50 µg 91
     

% RVH – referenčná výživová hodnota denného príjmu u dospelých
* RVH nebola stanovená

Zloženie kapsúl

Výživové zložky V 1 kapsule % RVH
DHA 220 mg *
EPA 30 mg *

% RVH – referenčná výživová hodnota denného príjmu u dospelých
* RVH nebola stanovená

Zloženie tabliet: hydrogénfosforečnan vápenatý, oxid horečnatý, kyselina askorbová, objemové činidlá (celulóza, sodná soľ karboxycelulózy), fumaran železnatý, DL-alfa-tokoferol acetát, nikotínamid, protihrudkujúce činidlá (stearan horečnatý, kyselina stearová), glukónan meďnatý, oxid zinočnatý, povlakové činidlo (hydroxypropylmethylcelulóza), D-pantothénan vápenatý, síran mangánatý, pyridoxín hydrochlorid, thiamín hydrochlorid, riboflavín, beta-karotén, kyselina listová, jodid draselný, molybdénan sodný, chlorid chromitý, cholekalciferol, kyanokobalamín.

Zloženie kapsúl: rybí olej, obal kapsuly (želatína, glycerol, čistená voda, mastenec, polysorbát 80, bázický kopolymér metakrylátu, triethylcitrát, polyethylénglykol), objemové činidlo (slnečnicový olej).

To najlepšie pre mamičky a bábätká

GS Mamavit Prefolin® + DHA je kompletná a vyvážená kombinácia vitamínov, minerálov, DHA a EPA, navrhnutá pre mamičky a bábätká vo všetkých dôležitých obdobiach. Kompletné a vyvážené zloženie bolo navrhnuté tak, aby vyhovovalo mamičkám a ich bábätkám. Prispieva k správnemu vývoju a rastu bábätka, funkcii jeho imunitného systému, aj normálnemu počatiu. Starajte sa o zdravie svojho bábätka a začnite aj hneď teraz s nami.

GS Mamavit Prefolin® + DHA patrí medzi najbohatšie multivitamínové prípravky pre tehotné a dojčiace ženy.

 

mamavit sk 1000x1000