Často sa pýtate

dotazy-3

Milé maminky,

s tehotenstvom sa objaví vždy mnoho otázok. S ich odpoveďou Vám moc radi pomôžeme a prispejeme k pokojnejšiemu priebehu tehotenstva. Píšte nám a my všetko odovzdáme odborným lekárom na zodpovedanie. Vybrali sme najčastejšie otázky, ktoré zaujímajú každú maminku v období plánovania dieťaťa, v priebehu tehotenstva i po pôrode. Ak máte ďalšie otázky, vyplňte nižšie priložený formulár. Vaša otázka sa odošle na zákaznícku podporu, kde ju posunú ďalej, špecialistom v odbore. Odpoveď by mala prísť na uvedený e-mail do 2 pracovných dní.

splitter

Áno. Pokiaľ plánujete tehotenstvo je vhodné začať užívať GS Mamavit aspoň tri mesiace pred plánovaným tehotenstvom. GS Mamavit obsahuje dôležité vitamíny a minerály, ktoré zabezpečia zvýšené nutričné požiadavky počas tehotenstva. Pre plánovanie tehotenstva je predovšetkým dôležité užívanie kyseliny listovej. Tableta GS Mamavit obsahuje 800 mcg kyseliny listovej a užíva sa 1 tableta denne.

Nie je potrebné obmedziť konzumáciu určitého typu potravín. Nanajvýš je vhodné prestať s fajčením a konzumáciou alkoholu. Počas prvého trimestra (prvých 3 mesiacov tehotenstva) nie sú vhodné jedlá, ktoré spôsobujú spomalenie črevnej pasáže alebo nadúvanie. Ako sú rôzne strukoviny, sladké pokrmy, brokolica, kapusta alebo kel. Nie je vhodné konzumovať surové alebo nedovarené mäso. Naopak strava by mala byť pestrá a vyvážená.

Takých rád môže byť niekoľko. Pre nastávajúce mamičky je prinajmenšom vhodné sa držať niektorých postupov. Užívať výživové doplnky (GS Mamavit). Pravidelné cvičenie zlepšuje cirkuláciu krvi a s tým lepšie prekrvenie tela, zlepšenie nálady a kvalitnejší spánok. Vyhnúť sa zdvíhaniu ťažkých predmetov, dlhému státiu, vyhnúť sa pobytu alebo akejkoľvek práci v prostredí toxických, chemických látok. Sledujte aj svoju hmotnosť.

Obdobie plánovania tehotenstva, samotné tehotenstvo a dojčenie predstavuje zvýšené požiadavky pre organizmus mamičky a zároveň plodu na príjem niektorých vitamínov a minerálov, rovnako tak aj omega-3 mastných kyselín. Pretože nie vždy zodpovedajúce množstvo dokážeme prijímať v bežnej dennej strave, je vhodné zaradiť do jedálnička počas tehotenstva a dojčenia aj užívanie výživových doplnkov. Vhodným doplnkom je práve GS Mamavit na obdobie plánovania tehotenstva, obdobie tehotenstva, po pôrode a dojčení.

Je to téma, o ktorej sa v poslednom desaťročí veľmi často hovorí a diskutuje. Dlhodobé výskumy však preukázali, že konzumácia doplnkov počas tehotenstva na veľkosť plodu vplyv nemá. Priemerný energetický príjem tehotnej ženy by sa mal pohybovať okolo 2400 kcal za deň. Niekedy udávané tvrdenie, že multivitamínové prípravky zvyšujú pôrodnú váhu plodu, a tým komplikujú pôrod, nebolo preukázané. Významné ovplyvnenie pôrodnej váhy plodu prináša prílišný energetický príjem a porucha metabolizmu cukrov (tehotenská cukrovka), ako je citované podľa odborného gynekologického časopisu.

Užívanie multivitamínového prípravku má svoj význam aj po pôrode a počas dojčenia. V tejto dobe sa organizmus ženy dostáva späť do normálneho stavu a po tehotenstve a pôrode sa postupne zotavuje. Aj počas dojčenia zostávajú výživové a energetické požiadavky pre mamičku a plod zvýšené. Z toho dôvodu by sa príjem vitamínov a minerálov nemal podceňovať. GS Mamavit je aj v tomto období vhodným prípravkom.

splitter

To najlepšie pre mamičky a bábätká

GS Mamavit Prefolin® + DHA je kompletná a vyvážená kombinácia vitamínov, minerálov, DHA a EPA, navrhnutá pre mamičky a bábätká vo všetkých dôležitých obdobiach. Kompletné a vyvážené zloženie bolo navrhnuté tak, aby vyhovovalo mamičkám a ich bábätkám. Prispieva k správnemu vývoju a rastu bábätka, funkcii jeho imunitného systému, aj normálnemu počatiu. Starajte sa o zdravie svojho bábätka a začnite aj hneď teraz s nami.

GS Mamavit Prefolin® + DHA patrí medzi najbohatšie multivitamínové prípravky pre tehotné a dojčiace ženy.

 

mamavit sk 1000x1000
splitter